Powiatowy Urząd Pracy w Iławie w dniach od 10 do 21 lutego organizował wydarzenie pod nazwą „Promowanie zawodów branży medycznej”. Celem wydarzeń było zarówno rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania zawodami branży medycznej, jak również poznanie oczekiwań pracodawców w zakresie kompetencji.

Część promocji zawodów odbyła się na terenie Urzędu Pracy w Iławie.  W dniach 11 i 12 lutego gośćmi byli przedstawicieli zawodów takich jak: pielęgniarka, opiekun medyczny, ratownik medyczny, rehabilitant, fizjoterapeuta. W promocji zawodów udział wzięło  ok. 120 uczniów iławskich szkół podstawowych.

13 lutego natomiast gościem była farmaceutka z Apteki Arnika w Lubawie. W prelekcji udział wzięło ok. 30 uczniów iławskich szkół podstawowych.

Ponadto zorganizowaliśmy wizyty studyjne na terenach zakładów pracy  branży medycznej:

  • 17 lutego w Domu Pomocy Społecznej w Lubawie promowane były zawody: pielęgniarki, opiekunki w Domu Pomocy Społecznej oraz terapeuty zajęciowego. W spotkaniu udział wzięli uczniowie ostatniej klasy Liceum ogólnokształcącego o profilu biologiczno-chemicznych z Akademickiego Zespołu Placówek Oświatowych w Lubawie.
  • 19 lutego w Domu Pomocy Społecznej w Suszu promowane były podobne zawody, w spotkaniu tym wzięło udział 11 uczniów z Zespołu Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu.
W warsztatach zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Iławie wzięło udział w sumie 418 uczniów.

W ramach przedsięwzięcia odbyły się również warsztaty zawodoznawcze pod nazwą „Budowanie samoświadomości – moja przyszłość zawodowa”.  Ogółem przeprowadzono warsztaty dla 418 uczniów  z ostatnich klas wszystkich iławskich szkół podstawowych, z ostatnich klas Szkoły podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Lubawie, ostatnich klas Zespołu Szkół w Lubawie, oraz jednej klasy z Zespołu Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu. Celem warsztatów było przekazanie informacji o zawodach, w tym zawodach medycznych, uświadomienie znaczenia powodów wyborów zawodowych dla obrania przyszłej ścieżki zawodowej, określenia własnych aspiracji i możliwości ich realizacji w systemie szkolnym.

Fot. PUP Iława

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here