Dzisiaj w kinie „Pasja” uroczyście obchodzono Dzień Seniora. Z tej okazji na koncercie Bernadety Bielak i Wojciecha Olszewskiego spotkały się osoby starsze, nie tylko te należące do kół, stowarzyszeń i organizacji. W czasie spotkania uroczyste życzenia przekazał seniorom burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski.

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych to święto obchodzone corocznie 1 października, ustanowione 14 grudnia 1990 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Z tej okazji Iławskie Centrum Kultury zorganizowało w kinie „Pasja” spotkanie, w którym wzięły udział osoby starsze, mieszkanki i mieszkańcy naszego miasta, nie tylko ci skupieni wokół organizacji i stowarzyszeń. W czasie spotkania, za pośrednictwem zgromadzonych, życzenia wszystkim seniorom złożył burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski (treść życzeń poniżej). Spotkanie uświetnił koncert Bernadety Bielak i Wojciecha Olszewskiego.

Drogie Mieszkanki i drodzy Mieszkańcy Iławy,

obejmując stanowisko burmistrza jednym z priorytetów mojej kadencji było stworzenie miasta przyjaznego wszystkim mieszkańcom.  Mając na uwadze fakt, iż osoby po 60 roku życia stanowią dużą część mieszkańców Iławy zdawałem sobie sprawę, iż dla tej grupy społecznej powinna być stworzona indywidualna oferta wsparcia.  Przygotowując propozycje  aktywności dla seniorów w naszym mieście byłem przekonany, że powinna być wszechstronna i różnorodna w taki sposób, aby spełniała oczekiwania wszystkich.  Mimo, iż mam 38 lat  staram się wczuć w potrzeby osób starszych, dużo obserwuję w swojej pracy, a także w prywatnym życiu i widzę, z jakimi problemami na co dzień zmagają się osoby  w tym wieku. To problemy, z którymi zmierzymy się kiedyś my wszyscy.       
Seniorzy stanowią ogromny skarb dla młodszego pokolenia i mają w sobie duży potencjał,
z którego wszyscy powinniśmy korzystać. Lata życia i zdobyte podczas niego doświadczenie to nie tylko kopalnia wiedzy, ale też szersza perspektywa, która pozwala zauważyć wiele aspektów życia, których młodsi wiekiem nie są w stanie dostrzec.            

Drodzy Seniorzy, w dniu Waszego święta pragnę podziękować Wam za to, że jesteście, bo dzięki Waszej obecności mamy stały dostęp do skarbca Waszych doświadczeń życiowych. Życzę Wam także wielu aktywności i radości życia oraz co najważniejsze dużo zdrowia, aby móc realizować wszystkie plany. Niech jesień życia będzie najlepszym czasem na realizację rzeczy niespełnionych, a każdy dzień dostarcza Państwu uśmiechu i satysfakcji.

Burmistrz Miasta Iławy
Dawid Kopaczewski

Iława, 1 października 2020 r.

Przydatne informacje:

Wywiad z Pełnomocnikiem: http://www.ilawa.pl/page/428,Aktualnosci.html?id=987

Ulgi dla seniorów w mieście: http://www.ilawa.pl/page/428,Aktualnosci.html?id=988

Publikacja Urzędu Miasta w Iławie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here