Mieszkasz w Iławie, ale nie jesteś zameldowany? Rusza akcja, która ma przekonać wszystkich niezameldowanych do rozliczania się w Iławie.

Stwierdzenie, że nie ma obowiązku meldunkowego to mit. Każdy, kto mieszka w Polsce, powinien pamiętać o tym, że ma obowiązek zameldować się w miejscu zamieszkania. Fakt o zameldowaniu służy do celów ewidencyjnych, na jego podstawie przygotowywane są też listy wyborców. Ilość osób zameldowanych na terenie miasta to również cenna informacja dla władz samorządowych.  W oparciu o nią, planowane są chociażby miejsca w szkołach i przedszkolach.

Po co się meldować?
Prawie  40% odprowadzanego podatku przez osoby zameldowane w Iławie, zasila jej budżet. A większy budżet to więcej pieniędzy dla nas wszystkich. To środki na remonty dróg, remonty przedszkoli i szkół, oświetlenie ulic, organizację imprez czy zieleń za oknem. Wszystko, dzięki czemu nasze miasto się rozwija, a nam żyje się lepiej.

Jak to zrobić?
Wystarczy zameldować się w Urzędzie Miasta lub poinformować o miejscu swojego zamieszkania Urząd Skarbowy na druku ZAP-3. Wypełnienie formularza jest bardzo proste. Formularz można również złożyć razem z rocznym zeznaniem podatkowym PIT.

Dlaczego warto zameldować się w Iławie?
Oprócz oczywistych korzyści takich jak poprawa wyglądu miasta, komfortu i bezpieczeństwo mieszkańców czy lepszej jakości usług miejskich, zameldowanie w Iławie oznaczać może także dodatkowe profity i zniżki. Mogą to być  m.in. zniżki na bilety do kina, wejście na basen czy przejazdy komunikacją miejską. Karta Mieszkańca Iławy, która wkrótce uprawniać będzie do korzystania z wymienionych zniżek, zostanie wprowadzona na początku przyszłego roku. Warunkiem jej otrzymania będzie właśnie rozliczenie się w podatku w Iławie. Warto więc już teraz pamiętać o tym, aby rozliczając PIT za  rok 2020 wybrać US w Iławie. Bez tego nie będzie można uzyskać Karty Mieszkańca , która będzie uprawniała do zniżek na terenie całego miasta.

Rozliczając się w Iławie, wiesz, że pieniądze z Twoich podatków trafią tam, gdzie jesteś Ty i Twoja Rodzina. Twoje pieniądze mogą pracować tu, lokalnie! Dla nas wszystkich!

Publikacja Urzędu Miasta w Iławie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here