Mamy dwie dobre wiadomości dla pasażerów autobusów komunikacji miejskiej w Iławie. Pierwsza z nich to wprowadzenie tańszych karnetów 6- przejazdowych, a druga to rozszerzenie strefy miejskiej.  Co to dokładnie oznacza i jak na tym skorzystają mieszkańcy?

Komunikacja miejska to często jedyna opcja dla osób, które nie mają własnego środka transportu, dla dzieci i młodzieży dojeżdżających do szkół oraz osób starszych, które chcą się dojechać do lekarza czy na cmentarz. Autobus miejski zamiast samochodu to także dobra alternatywa, ze względu na ekologię i dbałość o nasze środowisko. Rachunek jest prosty: im mniej samochodów na ulicach, tym mniej spalin w powietrzu, którym oddychamy.

Dlatego odpowiadając na potrzeby mieszkańców, burmistrz Dawid Kopaczewski  zaproponował rozszerzenie oferty ZKM i wprowadzenie karnetów 6-przejazdowych. Ich zakup będzie zdecydowanie bardziej opłacalny niż pojedynczych biletów. Obecnie za 6 przejazdów autobusem w taryfie normalnej płacimy 16,80 zł (cena pojedynczego biletu to 2,80 zł), natomiast dzięki karnetowi od 1 czerwca zapłacimy 15,00 zł, czyli zaoszczędzimy 30 groszy na każdym bilecie! W wersji ulgowej zapłacimy odpowiednio, tj. 15 groszy mniej za bilet. – Mam nadzieję, że wymienione zmiany spotkają się z pozytywnym przyjęciem wszystkich korzystających z oferty iławskiego ZKM-u i już teraz zachęcam do jej wypróbowania wraz z początkiem czerwca – mówi  burmistrz Dawid Kopaczewski.

Nowe karnety 6-przejazdowe od 1 czerwca 2021 r. na terenie Iławy:
Karnet 6-przejadowy NORMALNY- 15,00 zł (zamiast 16,80 zł)
Karnet 6-przejazdowy ULGOWY – 7,50 zł ( zamiast 8,40 zł)

Druga zmiana dotyczy włączenia do strefy miejskiej przystanku w Nowej Wsi na pętli.  Oznacza to, że osoby dojeżdżające do miejsca zamieszkania tuż za Iławą, nie będą musiały kupować droższego biletu pozamiejskiego.  – Od 1 czerwca osoby dojeżdżające do Nowej Wsi będą płacić 2,80 zł za bilet normalny i 1,40 za bilet ulgowy. Tańszy bilet to efekt naszych negocjacji z wójtem gminy wiejskiej, zakończonych porozumieniem korzystnym dla pasażerów, z czego bardzo się cieszę – dodaje burmistrz Dawid Kopaczewski.  Przystanek w Nowej Wsi został włączony do strefy miejskiej dzięki uchwale Rady Miejskiej w Iławie podjętej 29 marca br.

W dalszym ciągu zachęcamy do zakupu biletów poprzez dedykowane aplikacje SkyCash (www.skycash.com) i moBiLET (www.mobilet.pl ) oraz aplikacje bankowe. Oba systemy to wygodne formy płatności z tzw. portfelem, który można zasilić w każdym momencie, z dowolnego konta bankowego lub przez przypisanie karty płatniczej do konta użytkownika czy też popularnym blik-iem.

Opublikowano na zlecenie UM w Iławie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here