Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Iławie dokonano zamiany nieruchomości należących do Miasta Iława oraz gruntu zarządzanego przez PTTK Iława. To ważny krok związany z projektem modernizacji Stadionu Miejskiego i jednocześnie okazja do wydłużenia sezonu turystycznego.

8 kwietnia  burmistrz Dawid Kopaczewski podpisał w imieniu miasta umowę na wykonanie koncepcji projektowej modernizacji Stadionu Miejskiego w Iławie. W ramach zawartej umowy opracowana zostanie koncepcja efektywnego wykorzystania działek Iławskiego Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji, która  uwzględni  modernizację płyty głównej boiska do piłki nożnej. Przewidziane jest także  zaprojektowanie boiska lekkoatletycznego, zaplecza szatniowo-magazynowego, trybun oraz  adaptację terenów obecnie funkcjonującego zespołu kortów tenisowych.  – Jesteśmy także zainteresowani budową  krytych kortów na działce gminnej oraz przejmowanej od MAZURY PTTK w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących kortów ziemnych. To okazja do stworzenia całorocznej atrakcji dla mieszkańców i turystów. – komentuje burmistrz Dawid Kopaczewski.

Planowana do pozyskania działka, ma powierzchnię 1341m2, natomiast działka, którą miasto przeznaczyło do zamiany ma powierzchnię 201 m2 i znajduje się przy ul. Sienkiewicza nad Jeziorakiem w miejscu, gdzie siedzibę ma WOPR. – Oczywiście funkcjonowanie WOPR nie będzie zakłócone. Na etapie przenoszenia prawa własności, w akcie notarialnym, zostaną wprowadzone takie zapisy, aby jednostka ta mogła działać na tej nieruchomości tak, jak dotychczas – dodaje burmistrz.

Kolejnym krokiem w sprawie całego projektu będzie spotkanie projektanta z udziałem przedstawicieli centrum sportu, środowiska piłki nożnej, lekkoatletyki i tenisa ziemnego a następnie opracowanie kompleksowej dokumentacji budowlanej wraz z uzyskaniem pozwolenia na jej realizację. Gotową koncepcję będzie można zobaczyć prawdopodobnie w sierpniu tego roku.

Publikacja zlecona przez Urząd Miasta w Iławie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here