O budowie placu zabaw na ulicy Szeptyckiego było już głośno w 2018 roku, kiedy projekt zgłaszany był do Iławskiego Budżetu Obywatelskiego. Teraz burmistrz Dawid Kopaczewski zdecydował o realizacji przedsięwzięcia.

 -Propozycję budowy placu na Szeptyckiego zgłaszałem do ówczesnych władz, jeszcze nie będąc burmistrzem. Teraz udało się zabezpieczyć  środki na ten cel, z czego bardzo się cieszę. To będzie ciekawa oferta dla rodzin z dziećmi- mówi burmistrz Dawid Kopaczewski 

Urządzenia typu małpi gaj, piaskownice z zabawkami, tyrolka czy statek piracki- to tylko niektóre, które są w planie projektowym nowego placu.  Zabawki będą dostosowane do dzieci w różnym wieku, także dla dzieci z niepełnosprawnościami, a  wszystkie mają być utrzymane w stylistyce naturalnej, wykonane z drewna, z elementami zielonymi.  

Kilkanaście atrakcji w jednym miejscu!
Wykonawca będzie miał do dyspozycji aż 0,2 hektara, na których zaplanowanych jest kilka stref rekreacji oraz jedna strefa wypoczynku. W pierwszej z nich, dla najmłodszych dzieci mogą znaleźć się m.in.: domek ze zjeżdżalnią, bujaki na sprężynie, huśtawka integracyjna, piaskownica z zestawem zabawowym oraz  piaskownica na podwyższeniu dla dzieci poruszających się na wózku. W drugiej i trzeciej strefie znajdą się prawdopodobnie:  huśtawka bocianie gniazdo oraz małpi gaj.  W projekcie są też trampoliny, karuzela integracyjna, zestawy street workout oraz 25-metrowa tyrolka. -Koncepcja placu została tak opracowana, aby stworzyć duży plac, którego brakuje w Iławie. Przestrzeń, na której ma powstać plac to teren zielony, dlatego zależy nam, aby zabawki wkomponowały się w istniejącą tam infrastrukturę przy Iławce i pasowały do istniejących już tam  drewnianych altanek, leżaków i ławek- dodaje burmistrz.

Projekt placu jest już gotowy, teraz czas na ogłoszenie przetargu i realizację, która zaplanowana jest na najbliższe miesiące. 

Zdjęcia przedstawiające urządzenia są materiałem poglądowym. Urządzenia przedstawione na zdjęciach mogą nieznacznie różnić się od tych w rzeczywistości.

Publikacja zlecona przez Urząd Miasta w Iławie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here