Spragnieni  imprez i kontaktu z ludźmi? W to lato naładujemy baterie. Okazji do wyjścia z domów nie zabraknie, bo program wydarzeń na letnie popołudnia i wieczory w mieście  jest niezwykle bogaty. A przed nami najlepsza okazja -Dni Iławy czyli dwa dni genialnej muzyki, wydarzeń sportowych  i … mocnych wrażeń!

Drogie iławianki i iławianie, drodzy turyści! Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski wraz z Przewodniczącym  Rady Miejskiej Michałem Młotkiem zapraszają razem z Iławskim Centrum Kultury na Dni Iławy 2021!

Dwa dni atrakcji od rana do późnych godzin wieczornych to już iławski zwyczaj. Tradycją jest też, że pierwszego dnia święta naszego miasta odbywają się koncerty gwiazd na dużej scenie przy stadionie miejskim, a drugiego biesiada w amfiteatrze. Nie inaczej będzie w tym roku.  Są jednak pewne zmiany! Jakie? Po pierwsze to wyjątkowe gwiazdy estrady, a po drugie szereg dodatkowych atrakcji, których będzie naprawdę sporo zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Osobowości muzyczne to jednak nie jedyne niespodzianki na Dni Iławy. W tym roku poza imprezami artystycznymi sporo będzie się dziać pod względem sportowym i to już od rana!

W sobotę od godz. 10:00 rozpocznie się Armagedon Active na Wyspie Młyńskiej i równocześnie XIII wystawa modeli 1-87 pojazdów i pociągów w hali sportowej. Po raz pierwszy w Iławie będzie można skoczyć na bungee, a po wszystkim poszerzyć horyzonty kulinarne podczas Festiwalu Smaków Food Trucków. Wieczorem z kolei to już prawdziwa uczta dla ucha: Kayah, Mrozu i Krzysztof Zalewski na scenie przy stadionie miejskim!
– Bezpośrednio przed wejściem na teren koncertu wejściówki będą zamieniane na opaski, które umożliwią przemieszczanie się między strefami imprezy i terenem Festiwalu Foodtrucków. Wymiana wejściówek na opaski koncertowe możliwa będzie już od 16:00 przy terenie imprezy. Serdecznie zapraszamy od 16:00 , żeby uniknąć tłoku. Pierwszy występ rozpocznie się o 19:00, ale wejście na teren koncertu będzie możliwe już od godz. 18:00- informuje Iławskie Centrum Kultury.

Drugi dzień świętowania Iławy, tj. niedziela 11 lipca, rozpocznie się już od godziny 10:00 imprezą na Małym Jezioraku- Lato z Motorowodniakami, a później w tym samym miejscu odbędą się  Zawody  Amatorów w Slalomie Motorówką o Puchar Burmistrza Miasta Iławy. Popołudniem rozpoczną się też atrakcje na terenie amfiteatru miejskiego, będą to: widowisko muzyczno-teatralne dla dzieci „KOSZ” w wykonaniu Teatru Czwarte Miasto oraz Biesiada Polska w wykonaniu artystów Śląskich Scen Muzycznych. Na deser i zakończenie Dni Iławy wystąpi zespół VOX. Wejściówki będzie można odebrać w dniu imprezy przed wejściem do amfiteatru

Ponadto Iławskie Centrum Kultury zaprasza najmłodszych pod opieką rodziców do udziału w animacjach takich jak: warsztaty rzeźbiarskie w pracowni IST Art.-u i na dmuchaną zjeżdżalnię (skwer za kinem ). Zachęcamy całe rodziny do spędzania tego czasu przy dobrej zabawie.

NA TERENIE IMPREZY MZASOWEJ W DN. 10 LIPCA 2021 R. OBOWIĄZUJE  REGULAMIN, KTÓRY OKREŚLA WARUNKI UCZESTNICTWA. POBRANIE WEJŚCIÓWKI OZNACZA AKCEPTACJĘ REGULAMINU.

Publikacja zlecona przez Urząd Miasta w Iławie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here