Jesienią tego roku  miasto Iława planuje uruchomić kolejną edycję Iławskiego Budżetu Obywatelskiego (IBO). Aktualnie trwają pracę nad opracowaniem dokumentacji związanej z procedurą i zasadami budżetu partycypacyjnego w Iławie.

Zespół ds. IBO ponad miesiąc pracował nad zmianami do projektu uchwały przeprowadzenia z mieszkańcami Iławy konsultacji społecznych dotyczących Iławskiego Budżetu Obywatelskiego oraz wymagań, jakie powinien spełniać projekt IBO 2022.

Obecnie rozpoczyna się kolejny etap realizacji IBO 2022. Czas konsultacji i zbierania opinii od  organizacji pozarządowych oraz mieszkańców Iławy odnośnie do projektu uchwały, jak i samego Iławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Projekt uchwały oraz formularz konsultacyjny znajduje się  >>> TU<<<<

Budżet obywatelski to narzędzie pozwalające współdecydować o naszym mieście – dlatego planujemy uruchomić kolejny proces konsultacji, które będą miały wpływ na otoczenie, w którym żyjemy.

Dotychczasowa praca nad IBO to wyjątkowe doświadczenie. Od 2017 roku urzędnicy wiele się nauczyli m.in. w jaki sposób pomagać mieszkańcom i mieszkankom miasta przy składaniu projektów, jak zachęcać do głosowania, jak realizować zadania, by te odpowiadały potrzebom zainteresowanych. Nadal kształtuje się wiedza i doświadczenie na temat budżetu obywatelskiego, dlatego mieszkańcy proszeni są o wypełnienie ankiety, która będzie cennym źródłem informacji. Wszystkim bardzo zależy na ciągłym udoskonalaniu formuły Iławskiego Budżetu Obywatelskiego, a jest to możliwe tylko przy dużym zaangażowaniu mieszkańców.

Podziel się swoimi pomysłami, doświadczeniem związanym z budżetem obywatelskim, link do ankiety znajduje się  >>>TU<<<

Publikacja zlecona przez Urząd Miasta w Iławie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here