Nasze miasto znalazło się w gronie pięciu gmin zakwalifikowanych do finału konkursu „Sternik. Cała naprzód” w kategorii Jednostki Samorządu Terytorialnego. Organizatorem konkursu był Bank Gospodarstwa Krajowego, który w ten sposób postanowił docenić jednostki administracji państwowej, samorządy, firmy i instytucje za przedsiębiorczość i kreatywność w przeciwdziałaniu pandemii Covid-19.

– Burmistrz Dawid Kopaczewski odebrał z rąk Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina i Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego dr. hab. Jerzego Przyborowskiego wyróżnienie dla Iławy.To wyróżnienie jest efektem solidarności i pracy zespołowej pracowników urzędu miasta i wszystkich jego jednostek organizacyjnych i spółek, a także służb mundurowych i przedstawicieli służby zdrowia. Odbierając gratulacje z rąk wielu wybitnych gości gali finałowej, czułem dumę, że mogę pracować z tak zaangażowanym zespołem. Dziękuję jako burmistrz i mieszkaniec IławyDawid Kopaczewski, Burmistrz Miasta Iławy.

Projekty, które wpłynęły do konkursu, zachwyciły nas wszystkich. Przesłane historie były motywujące, inspirujące, pełne pomysłów i przykładów radzenia sobie z nawałnicami pandemii.  Wiele stron poświęcono opisom wsparcia innych, dbałości o cały ekosystem wokół organizacji. Zespołowość była jednym z narzędzi zmagania się z kryzysem. Pandemia stała się papierkiem lakmusowym przywództwa. Niektóre z nadesłanych aplikacji mogłyby z powodzeniem służyć za podstawę scenariusza filmowegoAnna Bułło, dyrektor Regionu Warmińsko-Mazurskiego BGK.

Publikacja zlecona przez Urząd Miasta w Iławie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here